Závody 2022 červen

livanec

Lívancový pohár
4. 6. 2022, Praha
První červnovou sobotu se konalo 4. kolo Lívancového poháru. Spíše než teplota běžce na trati potrápilo dopolední dusno. I tak podali běžci skvělé výkony. Celkem se jich na start postavilo 169. Děti standardně běželi 1 míli (1,6 km) a junioři s dospělými 2 míle (3,2 km). A tako si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích: kategorie Muži - Luba Jokel, 4. místo, 12:13, kategorie Ženy - Karolina Hanáková, 6. místo, 15:10, kategorie Kluci - Kryštof Hrozínek, 4. místo, 7:33, kategorie Holky - Agy Kühnelová, 13. místo, 9:39.

klepec

O pohár Klepce
11. 6. 2022, Přišimasy

11. 6. 2022 se Kája Partynglová účastnila rodinného běhu O pohár Klepce v Přišimasech. Vybíhalo se z lesíka na polní cestu, trať byla plná nástrah v podobě kořenů, kamenů, písku. Snad proto, že Kája měla startovní č. 13, tak na trati upadla, ale i přesto dokázala svým vynikajícím finišem těsně před cílem vybojovat krásné 2. místo. 400 m doběhla za 1:40.

dobyvani
Dobývání Dívčích hradů
12. 6. 2022, Praha
V neděli 12. 6. jsme se zúčastnili dalšího běhu poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Tentokrát závodníky čekal nejkratší běh celého poháru. 2km výběh na kopec Dívčí hrady. Prvních 500 m trasy bylo poměrně rovina. Pak již přišel stoupák až do cíle. Celkem závodníci museli zdolat 125m převýšení. Na startu jsme měli dva zástupce. V kategorii Junioři to byl Samuel David. Sam trať zdolal za 13:27, což mu vyneslo skvělé 2. místo. V kategorii Muži 50-59 náš spolek reprezentoval Tomáš Dvořák. Tomáš kopec vyběhl za rovných 10:00 a dosáhl tak na 3. místo v kategorii.

Ivčin kopeček
19. 6. 2022, Beroun
Za 9. závodem poháru Běhy do kopců v Praze a okolí jsme se vydali do Berouna. Závod startoval v okrajové čtvrti města a končil u rozhledny Děd, která je o 240 výše než start. Závodníky potrápilo především velké teplo. V době startu byla teplota již 32 °C. I za těchto extrémních podmínek všichni běžci v pořádku protnuli pomyslnou cílovou pásku. Za náš spolek se závodu účastnil Tomáš Dvořák. Trať uběhl za 19:19, umístil se na 3. místě ve své kategorii.

Běh metropole MČP 14
24. 6. 2022, Praha
Další závod běžeckého seriálu Běh metropole se konal v městské části Praha 14, konkrétně na Černém mostě. Trať byla tentokrát velmi zajímavá, vedla totiž po tubusu metra. Závodníci absolvovali dvě kola se startem a cílem u stanice Rajská zahrada a otočkou u stanice Černý Most. Běžce tentokrát velmi potrápilo počasí. Deset minut před startem závodu se spustil silný déšť a bouřka. Ty pak provázely celý závod. Náš spolek reprezentoval Tomáš Dvořák, který v kategorii M50-59 skončil s časem 23:30 na 3. místě.

jarov

Jarov - Károv
26. 6. 2022, Jarov
10. závodem se dostal do své poloviny běžecký seriál Běhy do kopců v Praze a okolí. Na závodníky čekal 3km trať, která byla po prudkých deštích poměrně bahnitá. Na běžce čekaly také překážky v podobě stromů spadlých přes trať. Na start se postavil také náš člen Tomáš Dvořák. Tomáš trať s převýšením 160 m zdolal za 15:23, což stačilo na 6. místo v kategorii M50-59.