Závody 2022 duben

livanec

Lívancový pohár
2. 4. 2022, Praha
S návratem chladného počasí bojovali účastníci dubnového závodu Lívancového poháru. Nízké teploty však běžce neodradili od vysokého nasazení. Z našich běžců si nejlépe vedli (výsledky po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 12:24, kategorie Ženy - Olga Kostřížová, 21. místo, 17:14, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 1. místo, 7:07, kategorie Holky - Beáta Kostřížová, 11. místo, 11:13.

Běh metropole - MČP 8
3. 4. 2022, Praha
Další závod běžeckého seriálu Běh metropole se konal v lesoparku Čimický háj. Pro závodníky byla připravena trať o délce 5,4 km. Trať měla jen krátký rovinatý úsek, jinak stále lehce stoupala či klesala. Za náš spolek se závodu účastnili dva běžci. Silvia Úradníková závod dokončila v čase 28:17, kterým si vybojovala skvělé druhé místo jak v kategorii Ž30-39, tak v celkovém umístění mezi ženami. V kategorii M50-59 běžel Tomáš Dvořák, který s časem 26:02 obsadil 3. místo.

KIEKERT desítka
9. 4. 2022, Pardubice
KIEKERT desítka je jeden ze závodů konaných v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu. Nejedná se o čistou desítku, ale o poloviční trasu půlmaratonu, resp. 10,54 km. Jde o městský běh, trasa vedla po asfaltových cestách vedoucích z centra města na předměstí Pardubic a zpět. Na startu závodu stáli dva naši běžci. Sivlia Úradníková a Tomáš Dvořák. Silvia takto dlouhý závod absolvovala poprvé. A hned s velmi pěkným výsledkem. V kategorii Ž35-44 doběhla mezi 56 závodnicemi na 5 místě v čase 49:17. Tomáš se závodu zúčasnil jako doprovod, takže jej dokončil ve stejném čase (4. místo v kategorii M50-59).

davle

Davle - Nová Březová
10. 4. 2022, Davle
Druhý závod seriálu KOPEC - seriál běhů do kopce v Praze a okolí se konal v Davli. Zde na závodníky čekala trasa o délce 4,05 km a převýšením 170 m. Nejen táhlé a prudké stoupání přes osadu Oleško, ale také silný vítr a sněžení udělali již tak náročný závod ještě pestřejší. Náš spolek v závodě reprezentovali dva běžci. Samuel David běžel v kategorii Junioři a s časem 26:24 obsadil pěkné 3. místo. Tomáš Dvořák v kategorii M50-59 doběhl v čase 20:59 a skončil na 5. místě.

Velikonoční běh Mrač
16. 4. 2022, Mrač
V Mrači nedaleko Benešova se běžel krosový závod na 3 a 6 km. Trasa vedla po místních loukách a
lesních cestách. Počasí bylo poměrně příjemné, jen v doběhu cílovou alejí běžce potrápil silný protivítr. Z našeho spolku se závodu zúčastnil Tomáš Dvořák, který v kategorii Muži 2 (1972 a starší) skončil na 4. místě, kdy 6km trať zdolal v čase 27:48.

cervena_hora

Běh na Červenou horu
28. 4. 2022, Štěchovice
Pohár běhů do kopců v Praze a okolí pokračoval 28. 4. závodem ve Štěchovicích. Nejtěžší úsek čekal na závodníků hned po pár desítkách běhu. Několikaset metrové prudké stoupání po skalnaté lesní cestě již v úvodu tvrdě otestovalo síly účastníků závodu. Celková délka tratě byla 3,71 km a běžci na ní nastoupali celkem 260 výškových metrů. Náš spolek reprezentoval v kategorii Junioři Samuel David. Přestože byl Sam nejmladším účastníkem v kategorii, zvládl náročnou trať zaběhnout pod 30 minut (29:50). Druhým naším zástupcem byl Tomáš Dvořák, který závod dokončil v čase 21:46, což znamenalo 6. místo v kategorii.

Krušnohorský Dogtrekkingpes
28. 4. 2022, Prunéřov

Bylo to takové to rozhodnutí, že buď pojedu, nebo letos ani nezačne pro nás sezóna. Den před odjezdem doktorka potvrdila hojící se únavovou zlomeninu na holení kosti. Hojící se....to zní jako výzva a jedeme. Tentokrát jsem se rozhodla pro našeho nového člena smečky Darka. Codynka běžela s kamarádkou a Darko se prvně postavil na start se mnou. První long. V hlavě mi znělo jediné: když to bude bolet, odstoupíme. Darko vystřelil a chytly ho křeče. Ale pak si dal na živé kontrole palačinky a už byl v pohodě. Klusali jsme, noha držela, krásně nám to šlo. Trasa trochu tvrdší, ale na tu nohu vyhovující, člověk nemusel tolik zvedat nohy, aby se nepřerazil. V cíli už na nás čekala kamarádka s Cody, které vyběhly první místo v kategorii DTW1 a my s Darkem vybojovali první místo v kategorii DTW2.
Trasa 96,7 km v čase 13:53.