Závody 2022 květen

vrane

Vrané - Zvole
1. 5. 2022, Vrané
Svátek práce jsme oslavili jak jinak než účastí na závodech. Vydali jsme se jižně od prahy, do Vraného, kde se konal další závod běžeckého seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať dlouhá 3,02 km měla převýšení 150 m. Patří tedy mezi lehčí tratě seriálu. Až na krátký prudký úsek na konci prvního kilometru je trať dobře běhavá. Za náš spolek běžel v kategorii Junioři Samuel David. Sam doběhl s časem 19:44 na 8. místě. Náš druhý zástupce, Tomáš Dvořák, trať zvládl za 15:12 a skončil na 5. místě v kategorii M 50-59.

komorany
Komořany - Čihadlo
5. 5. 2022, Praha
Již čtyři dny po konání 5. závodu běžeckého seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí jsme se vydali na další jeho závod. Ten startoval v pražských Komořanech a končil na kopci Čihadlo. Trať měřila 4 88 metrů a závodníci na ní nastoupali 175 výškových metrů. Nejtěžší úsek čekal na běžce na lesní pumptrackové dráze, kde se sklon trati prudce měnil doslova po pár metrech. Na start závodu se postavili dva naši členové. Sam David v kategorii Junioři si na trati vedl velmi dobře a s časem 32:05 vybojoval třetí místo. V kategorii Muži 50-59 doběhl na 6. místě Tomáš Dvořák s časem 23:42.

Lívancový pohár
7. 5. 2022, Prahalivanec
Květnové kolo Lívancového poháru se neslo ve slavnostním duchu. Nejenže se běželo květnové kolo poháru, ale také se vyhlašovaly výsledky celkového umístění v poháru za rok 2021. Takže jak jsme si vedli.
Naši nejlepší běžci květnového kola: kategorie Muži - Luba Jokel, 4. místo, 12:22, kategorie Ženy - Naty Kühnelová, 18. místo, 16:08, kategorie Kluci - Kryštof Hrozínek, 5. místo, 7:54, kategorie Holky - Agy Kühnelová, 11. místo, 9:56.
Naši vyhlašovaní běžci v poháru 2021: V dospěláckých kategoriích se nám sice na vyhlašované pozice nepodařilo dosáhnout, zato velmi úspěšní jsme byly v dětských kategoriích, především v kategorii Holky. V té jsme obsadili tří místa ze sedmi. Konkrétně na 2. místě skončila Naty Kühnelová, na 6. místě Anička Hubálková a na 7. místě Agy Kühnelová. V kategorii Kluci pak na 5. místě skončil Matouš Suchý.

zelenec

Běh pro zdraví
8. 5. 2022, Zeleneč
V neděli 8. května jsme vyrazili do sousední obce Zeleneč. Zde se konal další ročník závodu Běh pro zdraví. Pro děti byly připraveny tratě od 50 m až po 2,4 km. 2,4km trať běžely také ženy, na muže čekaly dva okruhy o celkové délce 4,8 km. Závod se konal v pělném prostředí parku na okraji obce, tratě vedly po místní cyklostezce. Hojně se závodu z našeho spolku účastnily děti, mezi kterými si nejlépe vedla Karolína Partynglová, která vyhrála svou kategorii. V kategorii Ženy jsme měli dvě zástupkyně, Věrku Davidovou (8. místo) a Dášu Svobodovou (10. místo). V kategorii Muži za náš spolek běžel Tomáš Dvořák, který s časem 19:16 vybojoval 2. místo.

Běh za újezdskou sovou
14. 5. 2022, Praha
V nedalekém Újezdě na Lesy se běžel další ročník běžeckého závodu Běh za újezdskou sovou. Pro závodníky byly připraveny dětské tratě, pro ženy trať o délce 3 km a pro muže o délce 5,2 km. Závod vedl po lesních cestách. Za náš spolek se závodu účastnil Jan Svoboda, který trať kategorie přípravka II o délce 800 m zaběhl za 3:15 a získal 10. místo. Druhým naší běžcem byl Pavel Junger. Ten závodil v kategorii muži, kde získal 15. místo v čase 23:40.

Městský běh Brandýsem a Boleslaví
14. 5. 2022, Brandýs nad Labem
Městský 1/4 maraton (10,55 km) se konal 14. 5. v Brandýse nad Labem. Závod startoval v zámeckém parku, otočka byla v lesoparku Houštka. Závodu se účastnila také naše členka Silvia Úradníková. Silvia závod zaběhla v čase 49:18, kterým si vybojovala pěkné 6. místo v kategorii F39.

silvia

Běh metropole - MČP 11
15. 5. 2022, Praha
Další závod běžeckého seriálu Běh metropole se konal v centrálním parku Prahy 11 na Chodově. Na závodníky čekala trať o délce 7 km. Trať byla tvořena asfaltovými a šotolinovými cestami, které vedly parkovou zelení. Za náš spolek se závodu účastnila Silvia Úradníková. Ta skončila na 2. místě v kategorii Ž30-39. Toto umístění si vysloužila časem 30:08. Dále se závodu za náš spolek zúčastnil Tomáš Dvořák. I ten skončil na druhém místě, a to v kategorii M50-59. Závod zaběhl v čase 27:31.

Zaječický bůr
21. 5. 2022, Zaječice
V Zaječicích se běžel 4. ročník přespolního běhu Zaječický bůr. Součástí závodů byly i dětské tratě. Právě na dětské trati jsme měli i jednu naši zástupkyni. Mezi 16 běžkyněmi v kategorii MINI zaječice se na start 555 m dlouhé tratě postavila Kája Partynglová. Kája závod doběhla na pěkném 6. místě.

karlstejn

Běhej lesy Karlštejn
21. 5. 2022, Bubovice
Seriál běhů Běhej lesy pokračoval druhým závodem BL Karlštejn. Závod se běžel v krásném (a kopcovitém) prostředí stejnojmenného hradu. Pro běžce se také otevřela trasa přes lom Velká Amerika, který je jinak pro veřejnost uzavřen. K 189 závodnicím v kategorii Z49 patřily také naše členky Karolina Hanáková a Denisa Dvořáková. Ty absolvovaly trať společně a do cíle doběhly na skvělém 12. a 13. místě. Trať zaběhly v čase 1:18:21 resp. 1:18:19.

Večerní svěrácká desítka
28. 5. 2022, Praha
SK Svěrák uspořádalo další ročník běhu Večerní svěrácká desítka. Součástí závodu jsou i dětské běhy, ve kterých náš spolek reprezentovala Karolína Partynglová. Kája běžela trať o délce 500 m. Především skvělým finišem, kdy doslova v posledních metrech přesprintovala závodnici běžící před ní, vybojovala skvělé 4. místo. Trať hlavního závodu na 10 km (přesně 10,2 km) se skládala ze dvou 5km kol, které vedly po okraji městského parku U Čeňku a přes nedaleký kopec Horka. Obzvláště výživný byl výběh na kopec Horka, kde závodníci na 70 m zdolávali převýšení 20 m. Na start tohoto závodu se postavil i náš běžec Tomáš Dvořák, který s časem 44:25 vyhrál kategorii M50+.