Závody 2022 listopad

livanec
Lívancový pohár
5. 11. 2022, Praha
Předposlední letošní závod běžeckého poháru odstartoval v sobotu 5. 11. v pražské Stromovce. I přes chladnější počasí byla tentokrát účast běžců vysoká. Začíná totiž "jít do tuhého", především pro běžce bojující v celkovém poháru o přední pozice. O ty letos bojují i někteří naši běžci. Nejlépe z nich si v závodě vedl Matouš Suchý, který si na této trati zaběhl osobní rekord 6:52 a skončil na skvělém 2. místě (na 3. místě po započtení věkového koeficientu). A tako si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 4. místo, 12:31, kategorie Ženy - Natálie Kühnelová, 35. místo, 17:12, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 3. místo, 6:52, kategorie Holky - Tereza Skalická, 14. místo, 9:42.

Velká Kunratická
13. 11. 2022, Praha
Jako tradičně druhou neděli v listopadu proběhl známý závod v Kunratickém lese, Velká Kunratická. Bezmála 2000 běžců se vydalo na pověstnou trať, kde závodník musí překonat 3 potoky a 3 kopce. Letošní trať byla velmi blátivá a vody v potoce bylo také dost. V kategorii 50 - 59 jsem obsadil časem 17:10 min 27. místo z 273 běžců a celkově 355 místo z 1 894 účastníků.
Luboš (Jokel)

Večerní běh městem ČelákoviceCelakovice
17. 11. 2022, Čelákovice
Nevlídné počasí neodradilo mnoho závodníků od účasti na dalším ročníku městského běhu Večerní běh městem Čelákovice. Chvilkami menší déšť, mokrá trať, teplota něco málo nad nulou...přesto chuť do závodu byla veliká. To se především projevilo u našeho nejmladšího účastníka Samuela Davida, který ačkoliv byl mezi běžci v kategorii Junioři zdaleka nejmladší, podal pěkný výkon. Nejlépe z našich si vedla Sivlia Úradníková, která vyhrála svoji kategorii. Pěkné čtvrté místo ve svých kategoriích získaly Gabriela Faltýsková a Věra Davidová.
VBMČ o jeden den předchází běh dětských kategorií. Ten se letos konal na zbrusu novém atletickém oválu. V kategorii dívky-8leté nás reprezentovala Kája Partynglová. Kája opět skvělým finišem vybojovala krásné 2. místo. 200m trať zaběhla v čase 39,7.

Vodácký přespolní běh Ďáblickým hájem
20. 11. 2022, Praha
V neděli 20. 11. byla pro závodníky v Ďáblickém háji připravena 5km náročná trať plná přírodních překážek. Počasí ještě zvedlo obtížnost závodu, protože při startu byla teplota pod bodem mrazu, -2 stupně. Na startovní čáru se v kategorii M50 postavili dva naši členové. Luba Jokel a Tomáš Dvořák. Luba s časem 23:21 vybojoval skvělé 2. místo. Tomáš doběh do cíle v čase 26:12, což stačilo na 7. místo.

Chodovský běh
26. 11. 2022, Praha
Běžecký závod Chodovský běh se běžel v Krčském lese. Na závodníky čekala 4,8 km dlouhá kopcovitá trať. Závodu se zúčastnili dva naši běžci, Samuel David a Gabriela Faltýsková. Sam trať zaběhl za 27:06 a skončil na 7. místě. Gábina v kategorii Ž20-34 obsadila pěkné 2. místo s časem 26:33.
Součástí závodu bylo také vyhlašování celkových výsledků poháru Běhy do kopců v Praze a v okolí 2022. Na rozšířené pódium se postavili dva naši běžci. V kategorii Junioři se na 6. místě (z 45 účastníků) umístil Samuel David. V kategorii M50-59 skončil také na 6. místě Tomáš Dvořák (z 90 účastníků).