Závody 2022 říjen

Lívancový pohár
1. 10. 2022, Praha
Říjnové kolo běžeckého seriálu Lívancový pohár vyšlo tentokrát hned na první den v měsíci. Počasí bylo na běžce ještě přívětivé, i když podzimní ranní chlad se již hlásí o slovo. Na trasu o délce 1 a 2 míle se pod padajícími kaštany vydali i naši běžci. A tako si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Tomáš Dvořák, 22. místo, 13:07, kategorie Ženy - Natálie Kühnelová, 24. místo, 16:12, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 6. místo, 7:56, kategorie Holky - Agáta Kühnelová, 10. místo, 9:36.

Běh metropole - Karlův most
2. 10. 2022, Praha
Běžecký seriál Běh metropole pokračoval v neděli 2. 10. již od brzkých ranních hodin. Již v 7:30 se první závodník (intervalové starty) vydal na 2 km dlouhou trať centrem Prahy. Za náš spolek se závodu účastnila Silvia Úradníková. Silvia závod zaběhla za 8:54 a vyhrála kategorii Ž30-39.

Hradecký půlmaraton
2. 10. 2022, Hradec Králové
Ačkoliv předpovědi počasí přinášely informace o očekávaném dešti, skutečnost byla naštěstí jiná. V neděli 2. 10. po poledni se nad Hradcem Králové prohánělo jen pár mraků a déšť nepřišel. Teplota 15 stupňů byla pro běžce na trati 21,1 km ideální. Za náš spolek se závodu účastnili tři běžci. Nejlepší výkon podal Pavel Junger, který trať zvládl v čase 1:37:14, což znamenalo 48. místo v kategorii M40-49. Svůj první běžecký závod zde běžela Gabriela Faltýsková, která si splnila svůj cíl a závod zaběhla pod 2 hodiny. Konkrétně za 1:57:11 (32. místo v kategorii Ž30-39). Tomáš Dvořák zde tentokrát neběžel na čas, ale plnil úlohu vodiče naší běžkyně (čas 1:57:12).

Klánovický půlmaraton
16.10.2022, Praha
V neděli 16. 10. jsme se vydali do sousedních Klánovic, kde se konal další ročník Klánovického půlmaratonu. Kromě půlmaratonu se zde běželi závody dvojic a závod na 10 km, dětské kategorie a canicrossové závody. Na celém 1/2maratonu běžel Pavel Junger, který skončil v kategorii na 20. místě s časem 1:42:04. Skvěle si vedl na trati 10 km Luba Jokel s časem 43:40 na třetím místě. Také skvělý výkon podala Karolina Hanáková, která na stejné trati skončila na 5. místě s časem 52:03. V dětských kategoriích se naši běžci umístili takto: Karolína Partynglová 10., David Šebelík 13., Aleš Baran 16., Karla Koštířová 23. a Jan Junger 7.