Závody 2022 srpen

Sance - kopie

Běh na Šance
3. 8. 2022, Závist
Prvním srpnovým závodem, kterého jsme se zúčastnili, byl Běh na Šance. Tento závod je součástí běžeckého seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Závod měřil 2,86 km a měl převýšení 145 m. Náš spolek zde reprezentoval Luba Jokel, který v kategorii M50-59 dosáhl s časem 15:15 na 5. místo.

livanec
Lívancový pohár
6. 8. 2022, Praha
Srpnové kolo Lívancového poháru bylo po delší době závodem, při kterém běžce netrápilo horké počasí. Chladnější počasí běžce potěšilo a s chutí se vydali na 1 resp. 2 míle pražskou Stromovkou. Počet běžců na startu ovlivnilo prázdninové období, ale viditelně pouze v kategoriích kluci a holky. Úspěch jsme zaznamenali především v kategorii kluci, kde se na 3. místě umístil Jan Svoboda a na 4. místě Vilém Kostříž. A tako si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 4. místo, 12:26, kategorie Ženy - Natálie Kühnelová, 24. místo, 17:46, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 5. místo, 7:45, kategorie Holky - Agáta Kühnelová, 10. místo, 9:39.

stechovice - kopie
Okolo Štěchovického pokladu
13. 8. 2022, Štěchovice
17. závodem se běžecký seriál Běhy do kopců v Praze a okolí vrátil do Štěchovic. A to závodem Okolo Štěchovického pokladu. Pro závodníky byla připravena trať o délce 2,93 m s převýšením 205 m. Trať začala 800m rovinkou podél Vltavy, pak se stočila do lesa a kromě velmi krátkého a mírného seběhu již stále jen stoupala. Obzvláště dal zabrat závodníkům strmý úsek kousek před cílem. Za náš spolek se závodu zúčastnili v kategorii Junioři Samuel David, který skončil s časem 21:52 na pěkném 3. místě. S časem 22:09 doběhla na 5. místě v kategorii Ž45-54 Martina Prudilová. V kategorii M50-59 dorazil do cíle na 6. místě Tomáš Dvořák (16:28) a na 14. místě Martin Zych (22:09).

Běh metropole MČP 13
27. 8. 2022, Praha
Další závod běžeckého poháru Běh metropole se vrátil do centrálního parku městské části Praha 13. Kromě Běhu metropole se zde běželo MČR zdravotníků a složek IZS a MČR pedagogů. Závodu se za náš spolek účastnil Tomáš Dvořák. Tomáš trať zaběhl za 28:10, čímž si vybojoval 4. místo v kategorii M50-59.