Závody 2022 únor

Běh metropole - Roman 60
5. 2. 2022, Praha
První závod letošního seriálu Běh metropole nesl název podle jména a kulatých narozenin jeho hlavního pořadatele. Závod se běžel v pražských Stodůlkách, v Centrálním parku MČ Praha 13. Na závodníky čekala tři kola o celkové délce 6,9 km. Závod doprovázel silný vítr, který zvýšil náročnost běhu - v klesání foukalo do zad, ve stoupání naopak vítr závodníky ještě svou silou pěkně potrápil. Za náš spolek se závodu zúčastnil Tomáš Dvořák, který s časem 30:28 skončil na 4. místě v kategorii Muži nad 50.

Mistrovství ČR ve šplhu na laně 2021
19. 2. 2021, Brno

V sobotu 12. února se v kulturním centru Babylon v Brně uskutečnilo odložené mistrovství ČR ve šplhu na laně za rok 2021. I přes nový termín se závodu zúčastnilo velké množství závodníků a byly k vidění velmi pěkné výkony. V kategorii Masters jsem obsadil 3. místo časem ze 2. kola 11,54 s.

Šplhoun Lub

Zimní běh Litní a zámeckým parkem
19. 2. 2022, Liteň
V sobotu 19. 2. 2022 se běžel jubilejní 10. ročník závodu Zimní běh Litní a zámeckým parkem, který je součástí Brdského běžeckého poháru. Brdy samozřejmě znamenají kopcovitý terén. A k tomu se přidal silný vítr, který dával závodníkům pořádně zabrat. Atlet Šestajovice reprezentoval na staru Tomáš Dvořák běžící v kategorii Muži do 59. Trať zaběhl v čase 33:55, což stačilo na 5. místo.