Závody 2022 září

frystakFryštácký dogtrekking
1. 9. 2022, Fryšták
Dogtrekking Fryšták - Beskydy, vždy je to tvrdé, velké převýšení, ale krásné výhledy, a to bylo přesně ono. Jen na začátku jsem vůbec netušila, zda to s Darkem dokončíme, minulý závod jsme museli odstoupit už na 17 km pro jeho zdravotní stav, kdy pak následovala řada speciálních vyšetření, aby se zjistilo, že mu nic není.
Byla jsem rozhodnutá Fryšták jít podle něj, když bude chtít běžet, poběžíme, když bude chtít jít, půjdeme, když se bude chtít válet na vrcholcích, budeme se válet. Jenže jsem netušila, že to, jak napálí start, bude držet celou dobu na trase. Tak rozbitá stehna jsem ještě neměla, Darko se do toho opřel a jel jak mašina. Vracel mi minulé selhání takovým způsobem, že jsem si chvílemi nebyla jistá, zda mi někdo nevyměnil psa.
Nádherná trasa, co víc si přát, než běžet na Radhošť, Pindula, Malý Javorník, Velký Javorník...já to zkrátím - trasa měla 88 km, převýšení 3600 metrů, čas s Darkem - 13:57 hodin. Neskutečné a úžasné. První místo v DTW2.
Helena s Darkem

livanec

Lívancový pohár
3. 9. 2022, Praha
Pražskou Stromovkou se první zářijovou sobotou opět prohnaly desítky běžců. Dalšího kola Lívancového poháru se účastnilo 157 závodníků. Mezi nimi bylo i nemálo našich členů. A tako si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 12:13, kategorie Ženy - Anna Hubálková, 12. místo, 15:49, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 6. místo, 7:34, kategorie Holky - Denisa Cibíková, 7. místo, 8:32.

Zbraslavská závist
3. 9. 2022, Zbraslav
Již 18. závod běžeckého seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí se konal ve Zbraslavi. Trať měla délku 3,5 km a převýšení 190 m. Za náš spolek se na start závodu postavil Tomáš Dvořák. Závod dokončil v čase 18:47, který jej zařadil na 8. místo v kategorii M50-59.

birell
Birell běh na 10 km
Birell běh na 10 km je součástí běžeckého seriálu RunCzech. Běžci se vydali na trať v 19:30 a do cíle se ti rychlejší vraceli již za setmění, ti pomalejší za tmy. Závodníci si tak vychutnali atmosféru večerní metropole, která byla podpořena velkým množstvím diváků podél tratě. Závodu se účastnilo 4460 běžců, mezi kterými byli i dva členové našeho spolku. Prvním byla Šárka Kühnelová. Ta 10km trasu zdolala za 1:06:46, což znamenalo celkové 3811. místo, 1188. místo dle pohlaví a 172 místo dle věku. Druhým naším zástupcem byl Tomáš Dvořák (41:44), který se umístil na celkovém 370. místě, 331. místě dle pohlaví a 18. místě dle věku.

Běh na Petřínskou rozhlednu
11. 9. 2022, Praha
Předposlední závod letošního ročníku poháru Běhy do kopců v Praze a okolí se konal na pražském Petříně. Běžci startovali na Újezdě u pomníku obětem komunismu. Po parkových cestách postupně vystoupali až k rozhledně. Zde na ně čekal cíl, ale až na samotné vyhlídkové ploše, takže závěrem museli zdolat 299 schodů. Na 3,25 km dlouhé trati jsme měli čtyři zástupce. V nejmladší kategorii, Junioři, doběhl na 4. místě s časem 24:24 Samuel David. Pavel Junger (M40-49) skončil s časem 19:37 na 14. místě. V kategorii M50-59 obsadili 3. místo Luba Jokel (18:22) a 4. místo Tomáš Dvořák (18:56).

Mladé Běchovice
17. 9. 2022, Praha
V sobotu 17. 9. 2022 se konal již 57. závodů pro děti a mládež Mladé Běchovice. Závodu se ve všech kategoriích účastnilo bez mála 700 dětí. Náš spolek zde reprezentovala Karolína Partynglová. Kája běžela v kategorii Běžecké naděje VI - dívky, kde závodnice absolvovaly 300m trať. Kája závod zaběhla v čase 1:10,6, čímž si vybojovala 16. místo.

Běh na vrchol
17. 9. 2022, Jirny
V sousedních Jirnech se konal 5. ročník závodu Běh na vrchol. Ačkoliv to název závodu evokuje, nejedná se o běh na vysoký kopec či horu. Ale délky tratí jsou určeny výškou známých hor. Na trati Mont Blanc o délce 4 810 m excelovali naši mladí běžci, kteří ve své kategorii obsadili všechna místa na bedně (1. Miroslav Majer, 2. David Šebelík, 3. Samuel David). Na stejné trati běžela Lucka Jungrová, která mezi ženami skončila na 2. místě. V kategorii Muži běžel na trati Mont Everest o délce 8 848 m Pavel Junger, který také doběhl na 2. místě.

Běchovice - Praha
25. 9. 2022, Praha
Již 126. ročník běhu Běchovice - Praha se konal v neděli 25. 9. Závod startoval tradičně u patníku v Běchovicích a končil v ulici Koněvova u Pražačky. Na 10km trať se vydali i dva naši běžci. V kategorii M59 Atleta reprezentoval Luba Jokel. Luba skončil s časem 41:40 ve své kategorii na skvělém 6. místě. V kategorii Z49 běžela Karolina Hanáková. Kája skončila ve své kategorii na 57 místě s časem 56:43.

mallorca

Mallorca 140.6 Triathlon
25. 9. 2022, Španělsko
V neděli 25. 9. 2022 se na španělském ostrově Mallorca konaly triatlonové závody Mallocka 140.6. Náš člen Petr Veselý se účastnil závodu Mallorca 104.6 HALF. Tento závod obsahuje 90 km jízdy na kole a 21,1 km běh. Plavání bylo z důvodu velmi špatného počasí zrušeno. Petr závod dokončil v tomto čase: oficiální čas 4:41:38 / kolo 2:34:07 / běh 2:07:31. Tímto výkonem vybojoval skvělé třetí místo v kategorii M55-59.

Neumannova stezka
28. 9. 2022, Unhošť
25. ročník závodu Neumannova stezka doprovázel silný déšť. Přesto se na trať s nadšením vydalo mnoho závodníků. Byla mezi nimi i naše členka Karolína Partynglová. Kája běžela v kategorii mladší dívky D3 na trati o délce 400 m. Tu zaběhla v čase 1:37. Především silný závěrečný finiš Káje vynesl skvělé 3. místo mezi 14 závodnicemi.