Závody 2022 březen

livanec
Lívancový pohár
5. 3. 2022, Praha
Po několikaměsíční covidové pauze se opět rozběhl seriál běhů v pražské Stromovce známý jako Lívancový pohár. Oblíbenost tohoto závodu potvrdila hojná účast členů našeho spolku. Dopolední trať byla trochu namrzlá, takže závodníci museli být, především na otáčkách a v zatáčkách, velmi opatrní. Výsledné časy tentokrát nelze srovnávat s minulými výsledky, protože kvůli mimořádné úpravě tratě došlo k jejímu mírnému prodloužení. V jednotlivých kategoriích si z našich běžců po započtení věkového koeficientu vedli nejlépe: kategorie Muži - Luba Jokel, 3. místo, 13:20, kategorie Ženy - Olga Kostřížová, 22. místo, 18:12, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 6. místo, 8:14, kategorie Holky - Verča Olejníková, 5. místo (4. místo v přímém umístění), 8:22.
Video ze startu pořídila Jíťa Jokelová

Pečecká desítka
Pečky, 12. 3. 2022
Na Pečecké desítce jsme tentokrát měli zástupce v mládežnické kategorii, konkrétně v kategorii Starší dívky, na které čekala trať o délce 400 m. Naším zástupcem na startu byla Karolína Partynglová. Počasí bylo větné, Kája neměla moc natrénováno, přesto se na trať pustila s vervou. Dvě kola městským parkem tak zvládla za 1:54. Tento čas Káje přinesl pěkné 6. místo v kategorii.

Běh metropole - MČP 6
20. 3. 2022, Praha
Jarní počasí přivítalo závodníky na dalším závodě běžeckého seriálu Běh metropole. Tentokrát byl závod organizován ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 a běžel se v parku Ladronka. Trať měla délku desetiny maratonu, tedy 4,2 km. Náš spolek měl na startu dva zástupce. Skvěle si vedla Silvia Úradníková, která v kategorii Ž 30-39 obsadila 3. místo. Závod zaběhla v čase 20:03. Medaile unikla našemu druhému zástupci, kterým byl Tomáš Dvořák. Ten s časem 17:13 skončil v kategorii M nad 50 na čtvrtém místě.

chlum

Běh na Čerčanský chlum
26. 3. 2022, Čerčany
Oproti zvyklosti zahajovat KOPEC - seriál běhů do kopce v Praze a okolí v únoru byl v letošním roce závod posunut na konec března. Díky tomu se závodníci vyhnuli tradičně zmrzlé trati a užili si jarního slunečného počasí. Co se nezměnilo, je konání prvního závodu seriálu. Ten se běžel z obce Čerčany na místní kopec Čerčanský chlum. Trať o délce 4,36 km měla převýšení 230 m. Její obtížnost podtrhuje poměrně krátké, ale zato velmi prudké stoupání kousek před samotným cílem. Za náš spolek se závodu účastnil Tomáš Dvořák. Závod zaběhl v čase 23:14, který znamenal 6. místo v kategorii.