Závody 2023 březen

livanec

Lívancový pohár
4. 3. 2023, Praha
Již tradičně jsme se vydali první sobotu do pražské Stromovky. Konalo se zde další kolo Lívancového poháru. Závodníci ve Stromovce zdolávají dvě délky tratí. děti do 12 let běží jedno kolo o délce 1 míle. Junioři a dospělí běží dvě kola, tedy 2 míle (3,2 km). Ráno bylo chladnější, ale na trati se všichni rychle zahřáli, takže dobré náladě nic nebránilo.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 1. místo, 11:57, kategorie Ženy - Olga Kostřížová, 32. místo, 17:57, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 7. místo, 7:07, kategorie Holky - Agáta Kühnelová, 14. místo, 10:15.

kbely

PALESTRA Kbelská desítka
Při běžeckém závodě Kbelská desítka se konají i dětské běhy. V dětských kategoriích jsme měli jednu zástupkyni našeho spolku, Rozárku Humajovou. Rozárka běžela kategorii Sprintíci - dívky (6 - 7 let). Trať měřila 300 m. Rozárce jen těsně uniklo 1. místo. Skvělé 2. místo si zasloužila časem 1:11.

Pečecká desítkapecky
11. 3. 2023, Pečky
Silný vítr přivítal účastníky běžeckých závodů, které se konaly v sobotu 11. 3. 2023 v Pečkách. Náš oddíl měl tentokrát zástupce v dětských kategoriích. Tyto kategorie se běhaly v místním parku. Jako první se na start postavil Samuel David v kategorii Starší žáci (1 609 m). Sam byl v této kategorii nejmladším běžcem a ostatní kluci byli o hlavu větší. Přesto se Sam celý závod dokázal udržet za startovním polem. Dvě kola před cílem dokonce vystupňoval tempo a začal se pomalu přibližovat závodníkovi před sebou. Těsně před cílem mu Sam již dýchal na záda. Cílovou pásku pak Sam protnul pouze o jednu vteřinu později než jeho soupeř. Úspěch zaznamenala v kategorii Starší dívky (400 m) Kája Partynglová. Kája se postupně probojovávala startovním polem a v napínavém finiši doběhla na skvělém 2. místě s časem 1:43. Ve stejné kategorii skončila na 7. místě Terezka Skalická. V kategorii Mladší dívky (200 m) nás reprezentovaly Eva a Edita Skalická. Evička doběhla na 5. místě a Editka na 7. místě.

Českobrodská pečeť
19. 3. 2023, Český brod
Bezvětří, slunce a teplota 8 stupňů. Tyto skvělé běžecké podmínky panovaly během závodu Českobrodská pečeť. Desetikilometrová trať vedla po silnici, z převážné většiny lesem. Běžci si tak jarního počasí užili, a to u mnohých z nich odrazilo i na pěkných výsledných časech. Bylo tomu tak i v případě našeho člena Pavla Jungera. Pavel 10 km uběhl za 43:05. Tento čas mu vynesl 15. místo v kategorii Muži 40-49 let.