Závody 2023 červen

Lívanec
Zmrzlinový pohár
3. 6. 2023, Praha
Lívancový pohár se v červenci přetransformoval do poháru zmrzlinového. Tomu odpovídala i odměna v cíli. Tentokrát to nebyl tradiční lívanec, ale kornout zmrzliny. Změna se týkala i samotného závodu. Neběžel se individuální závod, ale soutěžily týmy ve štafetovém běhu. Za náš spolek běžely dva týmy: Atlet Šestajovice a Svoboďáci Atlet Šestajovice. Tým Atlet Šestajovice tvořili Kája Hanáková, Terka Skalická, Natálie Kühnelová a Tomáš Dvořák. Tým Svoboďáci Atlet Šestajovice byl rodinný tým Svobodových ve složení Ondra, Dáša, Martin a Honzík. Oba naše týmy soutěžily v kategorii Otevřená a umístili se na 14 resp. 29 místě.

Magorův běh
Magorův běh
10. 6. 2023, Měšice
Moc krásně zorganizovaný závod pořádaný Atletikou Líbeznice a obcí Měšice s bohatou účastí zejména v dětských kategoriích. Pro děti byly připraveny krátké sprintérské tratě, což zajistilo hojnou účast ve všech kategoriích a děvčata a kluci museli být rozděleni do 2-3 rozběhů. Vše se neslo v duchu fair-play a příjemnou atmosféru umocňovala historická budova a park tamního zámku. Doprovodný program zajišťoval stánek OZP, který nabízel masáže velkým i malým sportovcům. Na všechny děti čekaly odměny v podobě ovocného džusu a zmrzliny po doběhu a při vyhlášení každé kategorie dostal každý závodník diplom za účast se svým jménem a na výběr ze spousty věcných cen. Kája soutěžila v kategorii dívky 2014-2015 na trati 150 m a svým sprintem v čase 00:24 si suverénně doběhla pro 1. místo. Nechala za sebou 14 soupeřek.

Mnichovická běhna
11. 6. 2023, Mnichovice
Náročná trať plná prudkých stoupání a klesání čekala na účastníky přespolního běhu Mnichovická běhna. Závod je součástí běžeckého seriálu Pohár Ladova kraje. Kopcovitá trať vedla převážně po lesních cestách a po loukách. Měřila 7,5 km a běžci zdolali celkem 183 výškových metrů. Za náš spolek se závodu účastnili Gabriela Faltýsková a Tomáš Dvořák. Gabriela trať zdolala za 45:50 a skončila na 10. místě v kategorii Ženy. Tomáš protnul cíl v čase 37:16, což znamenalo 16. místo v kategorii Muži.

Olympijský

Olympijský běh
21. 6. 2023, Vyšehořovice
Za velmi parného odpoledne se ve středu 21. 6. 2023 v nedalekých Vyšehořovicích konal 5.ročník T-mobile Olympijského běhu. Poklidný a plynulý začátek dětských startů náhle přerušil prudký přívalový déšť následovaný bouřkou. Po cca 3/4 hodině byl závod obnoven a děti se mohly znovu postavit na start. Atlet Šestajovice reprezentovala Kája Partynglová, která na trati 400 m v kategorii dívky 6-9 let získala v čase 1:32 zlatou medaili. Organizátorům děkujeme za bezvadně zvládnutý průběh závodu i přes komplikace, které způsobila nepřízeň počasí.

Běh metropole - MČ Praha 14
23. 6. 2023, Praha
Na večerní městský běh jsme se vydali v pátek 23. 6. na nedaleký Černý Most. Zde se konal závod běžeckého poháru Běh metropole. Trasa vedla po tubusu metra mezi stanicemi Rajská Zahrada a Černý Most. Závod měřil 5,4 km. Ze závodu jsme přivezli dvě medaile. Zlatou za první místo získala Gabriela Faltýsková v kategorii Ženy 30-39. Stříbrnou Tomáš Dvořák v kategorii Muži 50-59. Třetím naším zástupcem na tomto závodu byla Dáše Svobodová.

jarov
Jarov - Károv
25. 6. 2023, Jarov
Desátým závodem se dostal do své polovičky běžecký pohár Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať z Jarova do Károva měla rovné 3 km a převýšení 160 m. Jde tedy co se týká stoupání o spíše méně náročnou trať. Naopak zvýšení náročnosti spočívá v tom, že část trati vede podél srázu a také že závodníci museli překonávat několik popadaných stromů. Z našeho spolu se na start v kategorii Junioři postavil Sam David, který s časem 17:54 skončil na pěkném 4. místě. V kategorii Ženy 35-44 obsadila s časem 19:09 druhé místo Gabriela Faltýsková. Třetí náš běžec Tomáš Dvořák obsadil v kategorii M 50-59 s časem 16:29 8. místo.