Závody 2023 červenec

lívanec

Lívancový pohár
1. 7. 2023, Praha
První prázdninový den pražská Stromovka opět ožila běžeckými závody. Šestý závod Lívancového poháru se tak přehoupl do své druhé poloviny. V 9:07 se vydali na trať 2 míle dospělí běžci a chvíli po nich na trať 1 míle také děti.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Tomáš Dvořák, 24. místo, 13:35, kategorie Ženy - Gabriela Faltýsková, 20. místo, 15:42, kategorie Kluci -Jan Svoboda, 8. místo, 7:46, kategorie Holky - Tereza Skalická, 9. místo, 8:48.

Lochovice - Plešivec
2. 7. 2023, Lochovice
Druhou polovinu letošního běžeckého poháru Běhy do kopců v Praze a okolí otevřel závod Lochovice - Plešivec. Závod měřil 5,53 km a měl trať měla převýšení 350 m. Konkurence byla tentokrát veliká, protože závod je součástí také Českého poháru běhu do vrchu a Brdského běžeckého poháru. Závod startuje v obci Lochovice a končí na vrcholu kopce Plešivec. Závodníci jsou v cíli odměněny nádherným výhledem do kraje z místní skály. Náš spolek v závodě zastupovala Gabriela Faltýsková, která v čase 40:50 skončila v kategorii Ž35-44 na pěkném 7. místě. Druhý náš běžec Tomáš Dvořák skončil v kategorii M50-59 na 16. místě s časem 35:51. V rámci závodu se běžely také dětské běhy, kde nás reprezentovaly Terka, Evička a Editka Skalické.

Stopou strejdy ŠerákaŠerák - kopie
14. 7. 2023, Lipoáv-lázně
Tak tady je to vždy masakr, Hrubý Jeseník nejtěžší závod v roce. Trasa 103 km a převýšení 4431 metrů. Čas? 16:31 hodin. Terén opravdu technicky náročný, ale nám to s Darkem prostě sedlo. On je rodák a bylo to na něm znát. Už po prvních 5 km bylo jasné, že nasadil svůj mód "běžím" a tímto stylem mě dotáhl do cíle. První místo v DTW2 je tak nějak už obsazené mnou a Darkem. Já to tak nevnímám, nikdy nevíte, co se může stát a s takovou pokorou jdeme na start každého závodu, i když ostatní mají jasno, jak to dopadne. My tedy ne :-). Díky Darko za to, jaký jsi motor.
Helena a Darko

Hvězdoníce - Ondřejov
15. 7. 2023, Hvězdonice
Z Hvězdonic do Ondřejova vedla trať 12. závodu poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Závod měřil 5,75 km a měl převýšení 250 m. Z našich běžců se zúčastnili Gabriela Faltýsková a Tomáš Dvořák. Gábina skončila ve své kategorii na 5. místě s časem 40:47, Tomáš na 10. místě s časem 32:42.

Saň

Běh za Sliveneckou saní
22. 7. 2023, Praha
V úterý 25. 7. 2023 se běžel závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí Běh za Sliveneckou saní. Na závodníky čekala v pražské Slivenci trať o délce 2,54 km a převýšení 135 m. Z našich běžců skončila na skvělém 3. místě Gabriela Faltýsková s časem 15:42. Druhý náš zástupce, Tomáš Dvořák, skončil na 7. místě s časem 13:51.

DT Krajem břidlice 2023Břidlice
28. 7. 2023, Dolní Žleb
Opět Jeseník, ale Nízký. Kousek od Šternberka jsme se postavili ráno v šest na start. Opakovalo se loňské léto, teplo, vlhko, dusno, mrholení. Úplně se mi vybavil loňský kolaps Darka, a tak jsem si řekla, že ho budu brzdit. Jenže brzděte 35 kilového psa. První louže na 1,5 km byla zabrána všemi psy naráz, vešel se Darko, Cody a Argo. Leželi, hekali a chladili. Po chvilce jsme se rozeběhli znovu a další louže byla ve vesnici na modré turistické. Dobrý, chladící systém funguje. Studánka na pátém kilometru a říčka ochladila opět naše motory a už to vypadalo, že se vyrovnávají s nepříjemným dusnem a vlhkem. Ale absolutní zlom nastal po setkání s divočákem, mladé prasátko bylo ale zraněné, zadní nožičky tahalo za sebou a Darko byl smutný a chtěl ho zachránit. Vysvětlení v rychlosti, že se na to má vykašlat pomohlo a už jsme to svištěli na kontroly na trase. Podařilo se nám jednu přeběhnout, a tak následoval 2kilometrový návrat na kontrolu. Časová ztráta nám ale nijak neuškodila a naprosto v pohodě jsme dokončili trasu o délce 87 km s převýšením 2313 metrů v čase 11:57 hodin. A ano, opět jsme to nečekali, první místo v DTW2.

Libeř

Libeř - Radlík
29. 7. 2023, Libeř
Další závod poháru Běhy do kopců v Praze a okolí se běžel v Libči. Z té vedla 2,47 km dlouhá trať s převýšením 170 m. Na té z našich běžců vybojovali 3. místo Gabriela Faltýsková s časem 16:58 a 7. místo Tomáš Dvořák s časem 14:26.