Závody 2023 duben

Lívancový pohárlivanec
Praha, 1. 4. 2023
Apríl...žertíky připravili pro závodníky i organizátoři dalšího závody Lívancového poháru. Ale především opět připravili tratě na 1 a 2 míle. V dětské kategorii se našim běžcům podařilo obsadit skvělé 3. a 4. místo (Matěj Suchý, Vilém Kostříž). Velký úspěch zaznamenal Luba Jokel. tomu se podařilo letos vyhrát (po přepočtu věkového koeficientu) všechny čtyři kola poháru. Luba tak drží průběžné vedení s "čistým štítem".
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 1. místo, 12:07, kategorie Ženy - Gabriela Faltýsková, 49. místo, 18:02, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 5. místo, 7:09, kategorie Holky - Rozalie Humajová, 12. místo, 10:42.

nymburk

Běh lipovou alejí
Nymburk, 9. 4. 2023
SKP Nymburk připravil skvěle zorganizovaný závod vč. zázemí. Organizátora ta tako výborně připravené závody nelze než pochválit! Z našeho spolku se Běhu lipovou alejí účastnili především naši nejmladší běžci. Nejlépe se vedlo sourozencům Partynglovým. Kája i Filip doběhli ve svých kategoriích na krásném 3. místě. I další naše běžecké naděje Edita, Evička a Terka bojovali na trati do posledních metrů. Mezi dospělými běžci na trati 10 km za náš spolek běžel Tomáš Dvořák. Tomáš trať uběhl za 46:34, což znamenalo 10. místo v kategorii Muži 50-59.

komorany

Komořany - Čihadlo
13. 4. 2023, Praha
Již se rozběhla letošní seriál Běhy do kopců v Praze a okolí. Za náš spolek se jednoho z prvních závodů účastnil Luba Jokel. Luba běžel závod Komořany - Čihadlo. Tento závod je dlouhý 4 880 m a má převýšení 175 m. V kategorii Muži 50-59, ve které Luba běžel, se na start postavilo 19 závodníků. Mezi nimi si Luba s časem 23:37 vybojoval pěkné 5. místo.

slapaniceŠlapanický vlk
14. 4. 2023, Šlapanice
Ahoj, v pátek jsme otevřeli letošní sezónu dogtrekkingu a jako první závod nás čekal DT Šlapanický vlk 2023. Trasu jsem naměřila v délce 91 km a strávila jsem na ní s Darkem 12 hodin a 15 minut.
Krajem Moravského krasu a okolí Brna vedla trasa opravdu zajímavými úseky, ale už samotný start do šíleného deště byl o morálce. Úvahy, že nepůjdeme vůbec na start, jako pár závodníků, jsme neměli, ale moc se nám nechtělo. Bylo nějakých 7 stupňů a fakt lilo, občas přes den jen pršelo. Všude bylo bahno, voda, voda, bahno…  Pro Darka, mého pejska, který je opravdu asi omylem psem a měl být minimálně kachnou, to bylo ideální počasí. Makal celou dobu a do kopců ještě stíhal kontrolovat křoví, zda tam nemá kamarády divočáky. Naštěstí neměl. V jednom místě jsme šli vylitou řekou na cestu, takže voda místy pod kolena, ale už nám to bylo jedno. Stejně jsme byli mokří a špinaví. V cíli za světla, což byl bonus, protože tahat zmrzlýma rukama čelovku a pokusit se zapnout batoh, tak to bych si snad raději svítila mobilem.
Kategorie DTW2 a první místo, jinak druhá celkově nejrychlejší skrz celé startovní pole. Na trase skončilo hodně závodníků, dobrá půlka to prostě zabalila, nestálo jim to za to to dokončit a ani se jim nedivím. Ono na takové počasí člověk i pes musí být tak trošku mimozemšťan.
Helena a Darko

Šárecký běh
15. 4. 2023, Praha
SK Aritma Praha uspořádala již 36. ročník závodu Šárecký běh. V dětských kategoriích se závodu účastnila i naše členka Kája Partynglová. Kája běžela kategorii dívky (2014-2015). Trať měla400 m. Kája do cíle doslova "vpadla", což odneslo její koleno. I přes lehké nachlazení Kája s tratí urputně bojovala a s časem 1:43 si vyběhla pěkné 6. místo.

pardubice

Pardubická KIEKERT desítka
15. 4. 2023, Pardubice
Letos pořadatelé upravili trať a PKD měřila skutečně 10 km. Dříve totiž byla delší, tvořila polovinu půlmaratonu, v jehož rámci se PKD běhá. Závod měl v letošním roce i změny v trase, takže se běžci podívali i na nová místa. Z našich členů si nejlépe vedla Kája Hanáková. Kája v kategorii Z54 skončila s časem 49:25 na skvělém 4. místě. Další naše běžkyně, tentokrát v kategorii Z49 skončila na 28 místě v čase 58:18. Posledním naším zástupcem byl Tomáš Dvořák v kategorii M59, se které s časem 47:44 doběhl na 5. místě.

Davle - Nová Březová
16. 4. 2023, Davle
Třetí závod seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí se konal v Davli. Na běžce čekala trať o délce 4 050 m s převýšením 170 m. Z našich běžců si nejlépe vedl Luba Jokel. Luba v kategorii M 50-59 zaběhl čas 20:04, který mu zajistil skvělé 3. místo. Ve stejné kategorii běžel i Tomáš Dvořák, který tentokrát běžel jako doprovod (18. místo). Posledním naším zástupcem byla Gabriela Faltýsková, která v kategorii Ž 35-44 skončila s časem 29:47 na 4. místě.

jarduv

Jardův kopec
20. 4. 2023, Praha
Šárecké údolí přivítalo běžce na startu dalšího závodu Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať měřila 2,09 km a měla převýšení 115 m. Večerní počasí bylo trochu chladnější, ale prudké stoupání, které se nachází pár desítek metrů po startu, závodníky velmi rychle zahřálo. Z našich členů si ve své kategorii nejlépe vedl Samuel David. Sam se stal vítězem kategorie Junioři, a to s časem 12:33. V kategorii Ženy 35-44 doběhla s časem 13:18 na pěkném 5. místě Gabriela Faltýsková. Posledním naším zástupcem byl Tomáš Dvořák, který obsadil 10. místo v kategorii Muži 50-59 (12:27).

tousen

Lázeňský běh
23. 4. 2023, Lázně Toušeň
Po covidové pauze obnovili pořadatelé běžecké závody v nedalekých Lázních Toušeň. Jako první startovali běžci na trati 9 km. Tuto trať běžela za náš spolek Gabriela Faltýsková, která se v kategorii Ženy umístila na výborném 3. místě. Následovaly dětské běhy. 80 metrů v kategorii Předškolačky běžely Editka a Evička Skalická. Evička se umístila na skvělém 2. místě. 300 m v kategorii Školačky běžela Tereza Skalická, která v napínavém souboji vybojovala bronzovou medaili. Mezi mladšími žákyněmi na 600 m pak běžela Kája Partynglová. Jako poslední byl na pořadu hlavní závod na 4,5 km, kde běžel v kategorii Veteráni I Tomáš Dvořák.

beh_na_cervenou_horu

Běh na Červenou horu
27. 4. 2023, Štěchovice
5. závodem pokračoval ve Štěchovicích běžecký pohár Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať o délce 3710 m měla převýšení 260 m. Za náš spolek se závodu v kategorii Junioři účastnil Samuel David, který s časem 25:47 vybojoval skvělé druhé místo. Také na druhém místě se v kategorii Ž35-44 umístila Gabriela Faltýsková (27:52). Tomáš Dvořák (26:24) v kategorii M50-59 doběhl na 11. místě.

veltrusy

Běh veltruským parkem
29. 4. 2023, Veltrusy
Park zámku Veltrusy přivítal účastníky závodu Běh veltruským parkem, který patří do běžeckého seriálu Běhej zámky. Lehký deštík, který doprovázel závody dětských kategorií pěkně pročistil vzduch, takže běžecké podmínky byly výborné. V dětských kategoriích skončili naši zástupci Filip Partyngl na 4. místě, Karolína Partynglová na skvělém 2. místě a Samuel David na 5. místě. Mezi dospělými na 10 km obsadila v kategorii Ženy 10. místo Gabriela Faltýsková. V kategorii Muži Veteráni I doběhl na 7. místě Tomáš Dvořák.

Krušnohorský doktrekkingkrusne_hory
29. 4. 2023, Prunéřov
DT Krušné hory nám pořadatel trošku překopal na startu. Místo pátečního startovního dne byla startovním dnem sobota. Počasí v pátek bylo ideál, mrholení, pod mrakem, tak akorát na Darka, ale v sobotu jako by nás vyslyšel ten s tím ovladačem na počasí a zařídil nám počasí „Na Darka“, jinými slovy: psa by nevyhnal. Ráno krásná polojasná obloha se rychle zatáhla a už to začalo. Prvních 10 km se vyjasnilo na déšť a rapidně se ochladilo. My jen v kraťasech a v tričku s rukávy a šlápli jsme do pedálu. Všem jsme utekli a jako daň za rychlost jsme celou cestu od 10 km byli jen já a Darko. Tak jsme si začali užívat a fotit. Nádhernou krajinou Krušných hor jsme rychlým tempem prodírali trasu a najednou jsme byli na sjezdovce pod Klínovcem, kde ležel sníh. Nahoře na Klínovci jsem vyhodnotila, že mi je zima a navlékla jsem rukavice, tím jsem pobavila zachumlané turisty do zimních bund a pádili jsme dolů do Božího Daru. Tam hezky opět na sjezdovku nahoru k větrníkům, které jsme tedy neviděli, jen jsme slyšeli jejich vrtule šumět. Ani nevím, ale najednou jsme se ocitli nad Černým potokem, kdy jsme slyšeli divný zvuk…kouknu na hodinky a to není sova, takhle brzo odpoledne nehouká sova. No a protože Darko začal reagovat, hned mi došlo, že někde blízko je kámoš vlk. Na povel: a mazej dopředu, Darko zabral a za půl hodinky jsme ho slyšeli už opravdu z dálky. Před Jelení horou nám cestu přeletěl jelen…jako fakt, dva metry a mohlo dojít k přímému zásahu jeho nohou o mou hlavu. A už to pádíme dolů z kopce, což mi přijde divný, protože máme před sebou ještě zříceninu Hasištejn, kterou snadno vybíháme a dolů z Hasištejna k potoku. A už vidíme kemp. Do kempu jsme vletěli tak rychle, že jsme vylekali pořadatele, kterým jsem na startu řekla, že cca 12 hodin budeme na trase. Start v 7:30 a cíl pokořen v 19:18. Trasa měla 90,9 km.
Takže opět první místo, a i první longař v cíli.
Darko opět předvedl, že čím je počasí ošklivější, tím lépe on pracuje. Jo a před cílem stihl prohnat ještě se mnou v zápřahu kočičku, ale tím, že se mi do cesty postavil kořen, tak jsme zaparkovali na zemi a kočka stihla utéct.