Závody 2023 květen

vyhlídky

Běh Krásné vyhlídky
1. 5. 2023, Struhařov
10. ročník Běhu Krásné vyhlídky se konal ve Struhařově a jeho okolí. Jak již název závodu napovídá, část trati kopíruje stezku Krásné vyhlídky. Závodníci se však vyhlídkou do okolí moc nepokochali, nebot náročná trat plná stoupání a klesání vyžadovala soustředění. Závody začaly běhy dětských kategoriích. V nich skončily Evička Skalická na 8. místě, Editka Skalická na 10 místě a Terka Skalická na 15. místě. V hlavním závodě na 7,4 km skončila Gabriela Faltýsková na 10. místě v kategorii Ženy a na 5. místě Tomáš Dvořák v kategorii Veteráni 50+.

livanec

Lívancový pohár
Praha, 6. 5. 2023
Rozkvétající Stromovka přivítala v sobotu 6. 5. účastníky dalšího závodu Lívancového poháru. Z našich členů si nejlépe opět vedl Luba Jokol, který tentokrát skončil na skvělém 2. místě.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 12:06, kategorie Ženy - Gabriela Faltýsková, 28. místo, 16:02, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 6. místo, 6:58, kategorie Holky - Rozalie Humajová, 12. místo, 10:55.

vrane
Vrané - Zvole
6. 5. 2023, Vrané
Pohár Běhy do kopců v Praze a okolí pokračoval první květnovou neděli ve Vraném. Běžce čekala trať o délce 3,02 km s převýšením 150 m. Po mírnějším začátku závodníky prověřilo prudké stoupání, pak následovala opět běhavější část a závěrečné stoupání do cíle ve Zvoli. Za náš spolek se závodu účastnili v kategorii Ž35-44 Gabriela Faltýsková, která skončila na 1. místě v čase 20:27 a Tomáš Dvořák, který v kategorii M50-59 skončil na 16. místě s časem 17:27.

Běh vítězství
8. 5. 2023, Lány
8. května, v den oslav ukončení 2. světové války, se v parku zámku Lány konal 49. ročník Běhu vítězství. V dětských kategoriích se závodu účastnila i naše členka Rozárka Humajová. Rozárka běžela trať o délce 280 m, kterou zvládla za 1:12. Tento čas znamenal 19. místo v kategorii mladší dívky.

dvur_kralove

VC Podkrkonoší - King Kong
13. 5. 2023, Dvůr Králové
Ve Dvoře Králové proběhl další závod ve šplhu na laně. Za náš oddíl se jej zúčastnil v kategorii žáci Vít Jokel, pro kterého to byla první účast na závodě ve šplhu. Nejlepší čas na 4,5 metrů dosáhl hned v 1. kole 12,67 vteřin a obsadil 8. místo. V kategorii Masters na 8 metrů časem 14,09 vteřin obsadil Luba Jokel 2. místo.
Lub

listonos

Listonošův krpál
14. 5. 2023, Jarov

2,88 km dlouhá trať s převýšením 170 m čekala na běžce 7. závody běžeckého poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Startovalo se u železniční stanice Jarov. Po 1 km mírného stoupání podél potoka přišlo prudké stoupání. Konec tratě byl mírnější, jen před cílovou čarou přišel kratší strmější úsek. Náš spolek reprezentoval v kategorii Junioři Samuel David. Sam závod zaběhl za 18:05, čímž si vybojoval skvělé 3. místo. 3. místo získala také Gabriela Faltýsková s časem 19:08 v kategorii Ž35-44. Dva zástupce jsme měli v kategorii M50-59. Na pěkném 4. místě zde skončil Luba Jokel (14:55) a na 15. místě Tomáš Dvořák (17:27).

pocernice

Hornopočernický víceboj
20. 5. 2023, Praha
V sousedních Horních Počernicích se v sobotu 20. 5. 2023 konaly atletické závody pro děti Počernický víceboj. Děti soutěžily ve čtyřech disciplínách: sprint, dlouhý běh, hod krikeťákem a skok daleký. Za náš spolek do soutěže nastoupila čtyři děvčata. V kategorii Dívky 2013-2015 skončila na skvělém 2. místě Kája Partynglová. Ve stejné kategorii na pěkném 4. místě skončila Terka Skalická. V kategorii Dívky 2016-2017 skončili na 1. a 2. místě Eva a Edita Skalická. Bohužel pořadatel se až po ukončení závodů rozhodl tuto kategorii sloučit s kategorií chlapeckou. Díky tomu se tyto naše dvě závodnice na stupně vítězů nepostavily.

Dívčí hrady

Dobívání Dívčích hradů
21. 5. 2023, Praha
24. ročník závodu do kopce Dobývání Dívčích hradů se běžel 21. 5. v pražských Hlubočepech. Závod je součástí běžeckého poháru Běhy do kopců v Praze a okolí. Trať měla rovné 2 km, jejichž převýšení bylo 133 m. Za náš spolek se závodu účastnili Gabriela Faltýsková a Tomáš Dvořák. Gabriela skončila v kategorii Ženy 35-44 na 3. místě s časem 13:04. Tomáš doběhl do cíle v čase 11:33 na 8. místě v kategorii Muži 50-59.

Zeleneč

Běh pro zdraví
28. 5. 2023, Zeleneč
28. 5. 2023 se konal v sousední Zelenči již 11. ročník Běhu pro zdraví pořádaný místním Spolkem rodičů a přátel ZŠ a MŠ Zeleneč. Své loňské prvenství přijela obhájit i šestajovická atletka Kája Partynglová. V kategorii dívky 9-10 let na trati 400 m zvítězila v čase 1:32 a odvezla si netradiční medaili ve tvaru boty.