Závody 2023 listopad

Lívancový pohár
4. 11. 2023, Praha
První listopadový víkend v pražské Stromovce dostál jménu svého měsíce. Listí padalo skutečně ve velkém a pokrylo celou stromovku. Ta tak hrála všemi barvami. Na listí si však museli dávat pozor běžci dalšího kola Lívancového poháru. Totiž, dost klouzalo. Vše ale proběhlo bez problémů, závod se opět povedl.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 4. místo, 12:21, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 63. místo, 22:20, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 8. místo, 7:43, kategorie Holky - Terka Skalická, 15. místo, 9:18.

Podzimní běh na Duhovce
5. 11. 2023, Líbeznice
V neděli 5.11.2023 se v Líbeznicích konal 6. ročník Podzimního běhu na Duhovce. Větrné počasí trošku znepříjemnilo komfort závodu, ale děti v členitém terénu na různých površích bojovaly statečně. Kája Partynglová na trati 350 m ve své kategorii obsadila 5. místo v čase 1:22,6. Rozárka Humajová na trati 250 m skončila ve své kategorii s časem 1:05 na 9 místě.

Velká Kunratická
12. 11. 2023, Praha
Kunratický les přivítal v neděli 12. 11. 2023 účastníky tentokráte jubilejního 90. běžeckého závodu Velká Kunratická. Slavný závod plný přeběhů přes potoky a tří velmi prudkých stoupání i letos prověřil zdatnost účastníků závodu. Z našeho spolku se na start hlavního závodu (3,1 km) postavili tři běžci. V kategorii Muži do 59 let Luba Jokel vybojoval 36. místo (17:22) a Tomáš Dvořák 57. místo (17:58). V kategorii Ženy Hrádek (bez rozdílu věku) proběhla cílem na 255. místě Gábi Faltýsková (23:41). Dva zástupce jsme měli i v dětských kategoriích, a to sourozence Partynglovi. Ve svých kategoriích se Kája umístila na 100. místě a Filip na 87. místě.

Hostivařská šancehostivar
25. 11. 2023, Praha
V sobotu 25. 11. se v lesoparku Hostivař běžel doprovodný závod běžeckého seriálu Běhy do kopců v Praze a okolí. Na závodníky čekala trasa o délce 4,2 km plná stoupání a klesání pokrytá čerstvě napadlým sněhem. Z našich členů se umístili v kategorii Junioři Sam David na 2. místě, v kategorii Ženy 20-39 Gábi Faltýsková na 3. místě a v kategorii Muži 50-59 Tomáš Dvořák na 5. místě.
Součástí závodu bylo i vyhlašování celkových výsledků poháru 2023. V tom se umístili na vyhlašovaných pozicích (prvních šest míst) dva naši členové. V kategorii Junioři Sam David na 6. místě a Gábi Faltýsková v kategorii Ženy 35-44 na skvělém 2. místě.

Podzimní běh lyžařů
26. 11. 2023, Senohraby
8 km bahnitých lesních cest plné prudkých výběhu a seběhů čekalo na účastníky krosového běhu Podzimní běh lyžařů. Kromě 8 km mohli běžci absolvovat i poloviční vzdálenost, připraveny byly i dětské závody. Na závod se vydala dvojice našich běžců. Na 8km trati Atleta Šestajovice reprezentovali Tomáš Dvořák v kategorii Muži C, ve které skončil s časem 42:13 na 9. místě a Gábi Faltýsková v kategorii Ženy (bez rozdílu věku), ve které se umístila na 28. místě s časem 51:27.