Závody 2023 prosinec

Lívancový pohárLívanec
2. 12. 2023, Praha
A je to tady, poslední závod běžeckého seriálu Lívancový pohár. A že byl tentokrát pro náš spolek velmi důležitý! Hlavně pro našeho člena Lubu Jokela, který před startem závodu zaujímal druhé místo v celkovém pořadí poháru. Přišel tak velký souboj o první místo. Luba se tak na startovní čáru postavil s velkým odhodláním. Do závodu dal vše, bojoval a...podařilo se. Luba se díky umístění v posledním závodě posunul na první místo celého poháru a stal se jeho vítězem. Lubovi k velkému úspěchu moc gratulujeme.
A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 2. místo, 13:41, kategorie Ženy - Dáša Svobodová, 29. místo, 24:09, kategorie Kluci - Jan Svoboda, 4. místo, 8:09, kategorie Holky - Kája Partynglová, 9. místo, 9:25.

Hradešín

Předvánoční běh
16. 12. 2023, Hradešín
Poprvé jsme se letos zúčastnili závodu Předvánoční běh v nedalekém Hradešín. Jde o lokální závody s velmi přátelskou atmosférou. Závodníci si tak užili nejen samotný závod, ale také atmosféru v zázemí.
V dětských kategoriích se z našeho spolku závodu účastnili sourozenci Kája a Filip Partynglovi. Oba skončili ve svých kategoriích na pěkném 3. místě. V kategorii M 3 nás reprezentoval Tomáš Dvořák, který trať o délce 5 km zaběhl v čase 22:30 a umístil se na 2. místě.

Silvestrovský běh
31. 12. 2023, Lysá nad Labem
Sokolové z Lysé nad Labem pořádali další ročník Silvestrovského běhu. Jako první startovaly dětské kategorie. V těch nás zastupovala Kája Partynglová, která skončila na 850m trati na skvělém 2. místě s časem 3:02. V kategorii dospělých na trati 6 km nás reprezentoval Luba Jokel a Saša Zaitsev. Čekáme na zveřejnění jejich výsledků.

31. 12. 2023, Hradešín
Skupina našich malých běžců se vydala na běžecké závody do Hradešína. Zde se naše tři běžkyně (sestry Skalické) účastnily dětské kategorie Děti do 10 let. Mezi dívkami odsadily Tereza 3., Edita 4. a Eva 5. místo. K radosti dětí dostali medaili a dobrotu všichni účastníci této kategorie.