Závody 2023 leden

Lívancový pohárlivanec 1
3. 1. 2023, Praha
První letošní závod Lívancového poháru se uskutečnil v sobotu 3. 1. Ačkoliv byl leden, počasí bylo spíše jarní a většina běžců se na trať vydala oděna velmi na lehko. Start do nové sezony byl pro náš spolek úspěšný. V kategorii muži totiž Luba Jokel doběhl na 1. místě. V kategorii Kluci na skvělém 3. místě Matouš Suchý. Výborně si také vedla Kája Hanáková, která v kategorii Ženy skončila na 10. místě. A takto si nejlépe vedli naši běžci v jednotlivých kategoriích (po započtení věkového koeficientu): kategorie Muži - Luba Jokel, 1. místo, 12:11, kategorie Ženy - Karolina Hanáková, 10. místo, 14:51, kategorie Kluci - Matouš Suchý, 3. místo, 6:42.
livanec 2Součástí závodu bylo také vyhlašování celkových výsledků poháru 2022. V tomto poháru se vyhlašuje vždy prvních sedm závodníků. V kategorii Muži skončil na skvělém 2. místě (z 354 závodníků) Luba Jokel. Jen těsně uniklo rozšířené pódium Tomášovi Dvořákovi, které v téže kategorii skončil na 8. místě. V kategorii Kluci jsem měli hned dva zástupce. Na 4. místě (ze 76 závodníků) skončil Jan Svoboda a na 6. místě Vilém Kostříž. I v této kategorii uniklo vyhlašování o fous, a to na 8. místě Matoušovi Suchému. Úspěch jsme zaznamenali i v kategorii Holky, ve které se na výborném 4. místě (z 69. závodnic) umístila Agáta Kühnelová. Všem našim úspěšným členům gratulujeme ke skvělými umístěním. Můžeme být pyšní na to, že organizátor vyhodnotil Atleta Šestajovice jako oddíl s nejvíce vyhlašovanými závodníky.

Poříčanské jelitojelito1
28. 2. 2023, Poříčany
V sobotu 28. 3. jsme se vydali do nedalekých Poříčan. Zde se konal další ročník přespolního běžeckého závodu Poříčanské jelito. Pro účastníky byly byli připraveny tratě na 5 a 10 km. Také byly připraveny závody v dětských kategoriích. Trať začínala v místním parku, za obcí se běželo pár set metrů jelito2po polní cestě a dále po smyčce po lesních cestách. Náš spolek měl v závodě celkem pět zástupců. V dětských kategoriích se v kategorii Dívky 6-8 let na krásném 4. místě umístila Kája Partynglová (440 m, 1:48). V kategorii Chlapci 12-15 let vybojoval stupně vítězů Sam David na 3. místě (1 080 m, 5:04). Mezi ženami v kategorii Ženy 46-60 také na 3. místě skončila Kája Hanáková (5 km, 27:19). Na stejné trati skončil v kategorii Muži 46-60 Tomáš Dvořák s časem 26:03 na 7. místě. Na 10km trati jsme měli jednoho zástupce. Byl jím Luba Jokel, který v kategorii Muži 46-60 doběhl na 6. místě v čase 42:59.